Przedszkola Wilanów, a apotrzeba uczęszczania

2019-04-12

W końcu nadchodzi moment, w którym dziecko może pójść do przedszkola. Udało nam się odpowiednio przygotować malucha do adaptacji w nowym otoczeniu. Poprzez regularne zwiększanie czasu nieobecności, dziecko jest w stanie wytrzymać bez nas dłuższy czas. Samodzielnie siada na nocniku i potrafi wyrazić swoje potrzeby. Zrobiło się coraz bardziej gadatliwe i na pewno uda mu się nawiązać relację z rówieśnikami. Po krótkim wykładzie na temat dzielenia się zabawkami z innymi, nasz malec wydaje się gotowy do przekroczenia progu przedszkola Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/. Jest tylko jedno ale.


Po odpowiednim przygotowaniu dziecka do rozpoczęcia nauki w przedszkolu, równie istotny okazuje się wybór placówki. Wielu rodziców z niepewnością rozważa swój wybór. Niepokoi się o swoje dziecko i starannie sprawdza miejsca, do których chce zapisać swoją pociechę. Niektórzy nawet zastanawiają się, czy posłanie dziecka do przedszkola jest faktycznie potrzebne.


 Czy przedszkole na Wilanowie jest potrzebne dziecku?


Pomijając kwestie organizacyjne, jak większa swoboda czasowa rodziców, co pozwala im na wykonywanie dawnych aktywności zawodowych i nie tylko, z perspektywy dziecka okres przedszkolny to ważny element w jego rozwoju. W tym miejscu dziecko uczy się nawiązywać pierwsze relacje społeczne. To pierwszy raz, kiedy zaczyna być samodzielne, a jednocześnie uczy się współpracy z innymi osobami. To również moment, w którym dzieci zyskują świadomość, że nie zawsze uwaga otoczenia będzie skupiona tylko i wyłącznie na nich. Dlatego uczą się cierpliwości, ustępowania innym miejsca, wspólnej zabawy oraz dzielenia zabawkami. Przedszkola to miejsca, które dbają o rozwój zarówno emocjonalny jak i intelektualny małych dzieci. Co powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru przedszkola?


Podstawowym kryterium stosowanym przez większość rodziców jest lokalizacja. W dużej mierze to ona determinuje placówkę, z której skorzystamy, jednak nie może to być wyłączny element, decydujące o naszym wyborze. Jest kilka innych kwestii, które powinny w niemal równie silnym stopniu wpłynąć i pomóc w podjęciu decyzji. Przede wszystkim plan dnia, który uwzględnia drzemkę oraz czas na zabawę, a także w ciekawy sposób przeprowadza szereg zajęć dla maluchów. Przedszkola coraz częściej oferują najmłodszym zajęcia z języków obcych, plastyki, tańca, które poprez zabawę, w prosty sposób angażują ich uwagę oraz uczą skupienia, a także pozytywnie wpływają na dalszy rozwój. Także regularnie przestrzegany plan dnia oraz jego rytm powinny być ważne podczas dokonywania wyboru.


Posiłki. Warto zaczerpnąć informacji na temat sposobu ich przyrządzania. Najbardziej cenione są przedszkola, w którym na miejscu przygotowuje się posiłki dla najmłodszych. W przypadku jednak jeśli za catering odpowiada firma zewnętrza, warto uzyskać wiedzę dotyczącą zarówno sposobu pakowania jak i odgrzewania posiłków. Wybór przedszkola to ważny moment dla naszego dziecka, warto poświęcić szczególną uwagę miejscu, do którego pragniemy zapisać nasze dziecko.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018